Wciąż masz wątpliwości? Oto lista pytań i odpowiedzi, która powinna pomóc Ci podjąć decyzję.
-
Studentki APS, które chciałyby się nauczyć alfabetu Braille’a.
-
Około dwóch godzin, w tym półtorej godziny skanowanie fMRI
-
Poszukujemy ogólnie zdrowych kobiet, takich, które nie miały urazów mózgu, chorób neurologicznych i psychicznych, nie są opóźnione w rozwoju intelektualnym ani ruchowym, nie mają klaustrofobii, ADHD i metalowych elementów w ciele, których nie da się usunąć (protezy, aparat ortodontyczny, pompa leków).
-
Żadne szczególne przygotowania nie są potrzebne. Jeśli zostałaś zakwalifikowana do badania i spełniasz wszystkie warunki wstępne, jedyną rzeczą, którą będziesz musiała zrobić przed wejściem do skanera, jest zdjęcie metalowych części ubrania (pasek, koszula z guzikami), okularów i biżuterii. Przed wejściem postaramy się w przystępny sposób wyjaśnić jeszcze raz zasady działania MRI.
-
Przede wszystkich możliwość wzięcia udziału w przygotowanym przez nas kursie Braille’a poprowadzonym przez przez naszą ekspertkę dr Małgorzatę Paplińską z APS. Dodatkowo zapewniamy orientacyjne wynagrodzenie za udział we wszystkich sesjach eksperymentalnych w wysokości 3 000 zł! Jeśli mieszkasz poza Warszawą, oferujemy również możliwość pokrycia kosztów dojazdu.
-
Wszystkie badania wykonywane w ramach naszego projektu są całkowicie nieinwazyjne i bezpieczne, a przeprowadzają je doświadczone i przeszkolone osoby.
-
Całość badań będzie się odbywać w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN przy ul. Pasteura 3 w Warszawie we wcześniej ustalonym dogodnym dla Ciebie terminie.
-
Tak. Podczas naszych badań dane są zawsze pseudoanonimizowane i przetrzymywane zgodnie z wytycznymi RODO.
-
Tak. Po sześciu miesiącach ćwiczeń zapewniamy certyfikat ukończenia kursu.
-
Badacze to specjalnie przeszkoleni do badań studenci studiów doktoranckich i ostatnich lat studiów magisterskich w zakresie kognitywistyki/psychologii i nauk pokrewnych. Aby nas lepiej poznać, zapraszamy do zakładki: zespół. Badanie w skanerze MRI przeprowadzą technicy, mający odpowiednie wykształcenie i wieloletnie doświadczenie w tym zakresie.
-
Na każdym etapie badań można wycofać się z dalszego w nich udziału bez podawania przyczyn oraz bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji. Bardzo zależy nam jednak na tym, byś pozostała z nami aż do końca trwania projektu – niekompletne dane nie mają dla nas bowiem wartości naukowej.
-
Sprawdź specjalnie dedykowaną zakładkę: Bezpieczeństwo w czasach COVID-19.
-
Każda osoba biorąca udział w badaniu podpisze z nami umowę.
-
Znajdziemy odpowiedni dla Ciebie termin w godzinach między 8.00, a 18.00.
-
Sesje badawcze w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN zaplanowane są w następujący sposób:
przed rozpoczęciem kursu alfabetu (październik 2020),
po pierwszym tygodniu (październik/listopad 2020)
po szóstym tygodniu (listopad/grudzień 2020)
po trzech miesiącach (styczeń/luty 2021)
sześciu miesiącach (kwiecień 2021),
oraz sesja 6 miesięcy po zakończeniu nauki (październik 2021). -
Patrz tu: deklaracja dostępności